Yenidoğan Bebekle İletişim Kurulabilir Mi?

Yeni bir ebeveyn olarak, birincil endişelerinizden biri yeni doğan bebeğinizi sakin ve rahat tutmaktır. Yenidoğan bebekler çevrelerine karşı inanılmaz derecede hassastırlar ve özellikle fotoğraf çekimleri sırasında veya kendileri için yeni veya stresli olabilecek diğer durumlarda kolayca sıkıntıya girebilirler.

Etkili gözlem, bebeğinizin her durumda rahat hissetmesine yardımcı olmak için gerekli bir araçtır. İşte yeni doğan bebeğinizi yatıştırmak için kullandığımız ve sizin de evde kullanabileceğiniz bazı iletişim ipuçları:

Yumuşak konuşmak: Yenidoğanların işitme duyusu çok hassastır ve yüksek veya ani sesler onlar için endişe verici olabilir. Bebeğinizle iletişim kurarken yumuşak ve yatıştırıcı bir ses tonu kullanırız. Bebekler tanıdık bir sesin sesiyle rahatlar ve bir ninni ya da şarkı söylemek ya da mırıldanmak onları yatıştırmaya yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda bebeğiniz için sakin ve huzurlu bir ortam yaratmamıza da yardımcı olur.

Göz teması kurmak: Bebeğinizle göz teması kurmak, güven ve rahatlık bağı kurmanıza yardımcı olabilir. Bebeğinizle konuşurken doğrudan gözlerinin içine bakın ve ona samimi ve destekleyici olduğunuzu göstermek için gülümseyin.

Dokunmayı kullanın: Başını okşamak veya sırtını ovmak gibi nazik dokunuşlar bebeğinizin sakin ve rahat hissetmesine yardımcı olabilir. Fiziksel temas, bebeğinizle bağ kurmak için kullandığımız yöntemlerden biridir.

Sabırlı olun: Yenidoğanların yeni durumlara alışması biraz daha uzun sürebilir, bu nedenle sabır çok önemlidir. Bebeğinizin bize ve stüdyoya alışması için ihtiyaç duyduğu zamanı tanımak çok önemlidir. Özellikle derin uykuya dalması için, tüm ihtiyaçları karşılanmış olsa bile kendini güvende hissetmesi gerekir. Bu yüzden yenidoğan çekimleri tek konsept için bile 3 saatten fazla sürebilir.

Tanıdık bir ortam sağlayın: Bebeğinizin yeni ve alışılmadık ortamlarda daha rahat hissetmesine yardımcı olmak için battaniye veya oyuncak gibi tanıdığı ve kokunuzun sindiği nesneler getirmeniz, yeni ortamı yadırgamaması konusunda destek olacaktır.

Bu iletişim tekniklerini kullanarak bebeğinizin yeni ve potansiyel olarak stresli durumlarda bile rahat hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. İster fotoğraf çekiyor, ister doktora gidiyor veya bebeğinizle vakit geçiriyor olun, etkili iletişim bebeğinizin iyiliğini ve mutluluğunu korumada kritik bir rol oynayabilir.

Çekimler hakkında sizi daha yakından tanıyıp, size en uygun seçenekleri birlikte değerlendirebilmemiz için lütfen linkteki formu doldurup bize ulaşın. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUfCRYHI4Yad3Uvc3arKOa6pJJ5qprMGfWoAOKI43kKrRyVg/viewform

Sevgiler,

Tuğçe

Share this article
Hakkımda

Merhaba,

Özenle ve keyifle hazırladığım siteme hoş geldiniz. Umarım keyifli vakit geçirirsiniz 🙂

Randevu, soru, öneri ve şikayetleriniz için iletişim bölümünde yer alan bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Google Piksel
Bizi sosyal medyada takip edin.

Tuğçe Özdemir Fotoğraf