Yenidoğan Çekimine Gelirken Yapmanız Gereken Hazırlıklar Neler?

Yenidoğan bebek çekimlerine gelirken anne ve babalardan sıkça aldığım bir soru var; çekime gelirken bizim yapmamız gereken bir şey var mı?

Yenidoğan fotoğraf çekimleri, daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi ne kadar süreceğini önceden öngöremediğimiz çekimlerden. Bebeğin derin uykuya dalma süresine göre yarım saatte bitebileceği gibi, tek konsepti yaklaşık 4 saatte tamamlayabildiğimiz çekimler de oluyor.

Yenidoğan çekimlerini ilk 15 günde yapıyoruz. Bunun nedenlerinden yine daha önceki bir yazımda bahsetmiştim. Bebeğiniz bu dönemindeyken 2 saatlik periyotlarda beslenmesi gerekecektir. Dolayısıyla onun beslenme şekline göre (mama ya da anne sütü) çekime hazırlıklı gelmeniz çoookk önemli. Aynı şekilde, sizin de aç kalmamanız çok önemli. Stüdyoda bu sebepten sizin için atıştırmalıklar bulunduruyoruz. Ama beslenme konusunda özel bir sağlık durumunuz ya da tercihleriniz varsa sizin de yine uzun sürebilecek çekim için hazırlıklı olmanız elzem.

İkinci hazırlık konusu ise, aile çekimi seçmediyseniz bile bebeğiniz için seçtiğiniz konsept içerisinde anı olarak kalması için mutlaka sizinle de birkaç poz alıyoruz. Dolayısıyla seçtiğiniz konsepte uyumlu renkte giyinmeniz ve makyaj malzemelerinizi yanında getirmenizi önerebilirim.

Son önerim ise, çekimin uzaması durumunda sabırsızlanarak sizin de sabrınızı zorlayacak ya da çekime müdahale edeceğini düşündüğünüz refakatçileri yanınızda getirmemeniz 🙂 Bebeği giydirmek ya da ilgilenmek konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünerek refakatçi isteyebilirsiniz, ama ben size bu konuda zevkle destek olacağım hiç merak etmeyin 🙂

Çekime hazırlanmak işte bu kadar kolay. Aklınıza takılan her türlü soru için bana iletişim bölümündeki bilgilerimden ulaşabilirsiniz.

Çekimler hakkında sizi daha yakından tanıyıp, size en uygun seçenekleri birlikte değerlendirebilmemiz için lütfen linkteki formu doldurup bize ulaşın. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUfCRYHI4Yad3Uvc3arKOa6pJJ5qprMGfWoAOKI43kKrRyVg/viewform

Sevgiler,

Tuğçe

Share this article
Hakkımda

Merhaba,

Özenle ve keyifle hazırladığım siteme hoş geldiniz. Umarım keyifli vakit geçirirsiniz 🙂

Randevu, soru, öneri ve şikayetleriniz için iletişim bölümünde yer alan bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Google Piksel
Bizi sosyal medyada takip edin.

Tuğçe Özdemir Fotoğraf